24 czerwca 2024
SEO pozycjonowanie
Technologia

Ogniwa fotowoltaiczne, panele fotowoltaiczne

Panele fotowoltaiczne

Moduły fotowoltaiczne BAUER wykonane z ogniw mono- i polikrystalicznych są nieustannie rozwijane, są wyjątkowo wydajne i długowieczne.

Struktury krystaliczne ogniwa:

Moduły monokrystaliczne

Moduły fotowoltaiczne wykonane z ogniw monokrystalicznych mają obecnie najwyższą sprawność wsród wszystkich modułów fotowoltaicznych (do 17,5%, w laboratoriach już do 25%) oraz żywotność wynoszącą co najmniej 30 lat. Ogniwo wykonane jest z jednego kryształu: tak wysoka sprawność uzyskana zostaje w wyniku dokładnie równego ukierunkowania struktury kryształu w jednym kierunku. Oznacza to jednak ekstremalnie wysoki nakład produkcyjny.

Moduły polikrystaliczne

Moduły polikrystaliczne, a także moduły multikrystaliczne produkowane są w korzystniejszym procesie. Czysty półprzewodnikowo krzem zostaje rozpuszczony w podciśnieniu pod szkłem ochronnym i przelewany do tzw. kokili, w których w odpowiedniej temperaturze kierunkowo zastyga. Multikrystaliczne bloczki obrabiane są dalej przy pomocy precyzyjnych pił do postaci słupków o kwadratowej, komórkowej powierzchni, które następnie kroi się i czyści przy użyciu pił taśmowych do multikrystalicznych krążków krzemu o grubości 200 mµ. Ten pośredni produkt nazywany jest również „płytką”. Sprawność wysokowartościowych jakościowo ogniw nie jest gorsza od sprawności ogniw monokrystlicznych.

Ogniwa fotowoltaiczne

Z zastosowaniem systemu Vitovolt, każdy budynek może wytwarzać dzięki energii promieniowania słonecznego – energię elektryczną. Wysoka jakość komponentów kompletnego systemu fotowoltaicznego pozwala zachować wysoką sprawność pracy przez cały wieloletni okres eksploatacji. System fotowoltaiczny podnosi przy tym wartość nieruchomości, zmniejsza jego zależność od dostaw energii z sieci energetycznej. W przeciwieństwie do agregatów prądotwórczych, dostarcza energię elektryczną przez cały rok, w sposób absolutnie czysty, cichy i efektywny.

ogniwa fotowoltaiczne

administrator
Pozycjoner SEO, webmaster - projektowanie stron i sklepów internetowych, Wordpress, Prestashop, optymalizacji serwisów internetowych. Prywatnie pasjonat fotografii portretowej, muzyki, filmu, marketingu internetowego, programów graficznych. https://www.seowebmarketing.pl | https://www.instagram.com/seopoland