23 maja 2024
SEO pozycjonowanie
Technologia

Kindle Scribe – nowy czytnik ebooków i notatnik z Amazon

Amazon Kindle Scribe to sprzęt łączący cechy czytnika e-booków i cyfrowego notatnika. Sprzęt z ekranem 10,2 cala zadebiutuje oficjalnie 30 listopada, ale już można go zamawiać. Oczywiście na Amazon.DE lub Amazon.COM. W tej chwili tylko niemieckim i amerykańskim, angielskim. Wraz z Kindle Scribe, Amazon po raz pierwszy wprowadza e-czytnik, który umożliwia użytkownikom importowanie plików PDF i tworzenie samoprzylepnych notatek, odręcznych notatek lub rysunków. Urządzenie wyposażono w dotykowy wyświetlacz Paperwhite o przekątnej 10,2 cala i gęstości pikseli 300 ppi. W zestawie znajduje się standardowy rysik Basic Pen lub wersja Premium Pen. Posiada gumkę na drugim końcu i przycisk do szybkiego przełączania między piórem a markerem.

Amazon Kindle Scribe – parametry

Amazon Kindle Scribe wyposażony jest w ekran o przekątnej 10,2″. Gęstość pikseli to 300 ppi. Urządzenie ma wymiary 196 x 230 x 5,8 mm, waży 433 g. Ekran dotykowy, obsługuje wielodotyk i sterowanie rysikiem zawarty w zestawie z czytnikiem. Ekran jest podświetlany z automatyczną regulacją natężenia i regulacją barwy światła. Za wadę uważamy jednak to, że według Amazona nie ma możliwości robienia notatek w żadnej mandze, czasopismach i gazetach uzyskanych za pośrednictwem oficjalnej platformy Kindle.

Sprzęt nie jest wodoodporny, ma wbudowane interfejsy bezprzewodowe (dwuzakresowy WiFi 2,4 i 5 GHz oraz Bluetooth) oraz gniazdo USB-C. Czas ładowania nie został ujawniony, natomiast deklarowana przez Amazon żywotność baterii to 12 tygodni pracy przy założeniu czytania pół godziny dziennie bez korzystania z sieci bezprzewodowej i połowie mocy oświetlenia ekranu.

Rysik umożliwi tworzenie cyfrowych notatek bezpośrednio na plikach PDF, dokumentach Worda i innych plikach o zgodnych formatach. Niektórzy lubią robić notatki w książkach, które czytają. Dla nich Amazon Kindle Scribe może być produktem idealnym. Rysik w ogóle nie wymaga ładowania. Wskazówka: Kindle Scribe może również importować dokumenty Microsoft Word i artykuły internetowe, aby zmienić rozmiar i układ czcionki lub zostawić notatki.

Urządzenie nie jest jeszcze dostępne w polskim serwisie Amazona, ale można go już zamówić w przedsprzedaży na Amazon.de. Bazowa wersja Kindle Scribe z 16 GB pamięci wbudowanej wyceniana jest na 369,99 euro. Urządzenie z taką samą pamięcią, ale rysikiem premium to już 399,99 euro. Odmiana z pamięcią 32 GB to 419,99 euro, a topowy wariant z 64 GB pamięci na dane to 449,99 euro.

Oświetlenie z automatyczną regulacją natężenia (czujnik) oraz regulacją barwy światła. Rysik jest pasywny (nie wymaga ładowania), więc nie należy po nim oczekiwać cudów pod względem funkcjonalności i precyzji, brak przycisków zmiany strony. Na oficjalnym filmiku promocyjnym Amazona osoby korzystające z niego w większości ujęć starają się opierać dłoń na ramce urządzenia, a nie na ekranie… W opisie Kindle Scribe Amazon wspomina o możliwości pisania po plikach PDF i „tworzeniu notatek w plikach programu Microsoft Word”, choć w tym drugim przypadku na razie nie wiadomo, czy oznacza to pełną obsługę plików DOCX, czy konieczność wcześniejszej konwersji do formatu rozpoznawalnego przez czytnik.

<h2″>Księgarnie internetowe

Amazon

Helion.pl

Onepress.pl

Zlotemysli.pl

Kup książkę drukowaną, ebooka lub audiobooka

 

Kindle Scribe – jakie czyta formaty

Formaty – bezpośrednio: Kindle Format 8 (AZW3), Kindle (AZW), TXT, PDF, MOBI, PRC
Formaty – przez konwersję: PDF, DOCX, DOC, HTML, EPUB, TXT, RTF, JPEG, GIF, PNG, BMP
Bateria: 12 tygodni pracy przy czytaniu pół godziny dziennie z wyłączoną siecią i ustawieniami oświetlenia na 13/24.

 • Zawiera różne szablony, takie jak papier w linie, kratkę, biała księga, listy rzeczy do zrobienia i nie tylko, dzięki czemu nadaje się jako elektroniczny notatnik, pamiętnik itp
 • Pliki PDF można importować i oznaczać
 • Twórz notatki samoprzylepne w dokumentach Microsoft Word i innych kompatybilnych formatach
 • Regulowana temperatura barwowa i przednie światło z automatyczną regulacją dla wygodnego czytania i pisania
 • Powiązane pióro nie wymaga ładowania
 • Dzięki połączeniu bezprzewodowemu do pobierania treści nie jest wymagany komputer
 • Oczywiście bez włączonego wi-fi czytnik będzie chodził bez ładowania na baterii dłużej. Wi-Fi służy w tym przypadku do ściągania plików z chmury, emaila, łączenia się z Amazonem w celu zakupu książki lub czasopisma
 • żywotność baterii: Do 12 tygodni, przy pół godziny czytania dziennie z wyłączoną siecią bezprzewodową i jasnością ekranu 13. Podczas pisania jedno ładowanie wystarcza do 3 tygodni, przy założeniu pół godziny pisania dziennie przy wyłączonej komunikacji bezprzewodowej i jasności ekranu 13
 • czas ładowania baterii: około 7 godzin
Amazon Kindle Scribe

Oficjalny polski opis produktu

Pisz i czytaj tak naturalnie jak na papierze: 
urządzenie ma pierwszy na świecie antyrefleksyjny wyświetlacz Paperwhite o przekątnej 10,2 cala i rozdzielczości 300 ppi oraz zawiera w zestawie Rysik premium.
Rób notatki w milionach pozycji ze sklepu Kindle Scribe: 
dostępny w zestawie Rysik premium umożliwia zapisywanie przemyśleń w notatkach w ulubionych książkach. Notatki są porządkowane automatycznie w jednym miejscu według książek. Możesz je przeglądać, sprawdzać i eksportować przez e-mail.
Twórz notatniki, dzienniki i listy: 
do wyboru są różne szablony, takie jak papier w linie i w kratkę, listy kontrolne itp.
Przeglądaj dokumenty i rób notatki cyfrowo: 
dokumenty możesz importować w aplikacji Kindle Scribe lub przeglądarce internetowej na komputerze. Przeglądaj pliki PDF i dodawaj adnotacje lub twórz notatki w plikach programu Microsoft Word i innych kompatybilnych dokumentach. Eksportuj dokumenty i notatki przez e-mail.
Czytaj i pisz komfortowo, w dzień i w nocy: 
Kindle Scribe ma duży wyświetlacz o wysokiej rozdzielczości, regulowane, ciepłe podświetlenie, dostosowywane automatycznie oświetlenie przednie i większe rozmiary czcionek do wyboru, dlatego możesz skupić się na lekturze książki czy przeglądaniu dokumentu.
Biblioteka światowej klasy, jeszcze piękniejsza niż dotychczas: rób notatki w milionach książek, które ożywają na dużym ekranie o wysokiej rozdzielczości.
Czytaj i pisz dłużej: po jednym naładowaniu przez gniazdo USB-C możesz czytać miesiącami i pisać tygodniami, a Rysik premium w ogóle nie wymaga ładowania.
Kindle Scribe nie obsługuje notatek odręcznych na takich materiałach jak manga czy czasopisma, ale materiały te można pobierać i prezentują się pięknie na wyświetlaczu o przekątnej 10,2 cala i rozdzielczości 300 ppi.

Rysik do Kindle Scribe

Kindle Scribe będzie dostępny z dwiema opcjami rysika, który będzie można przypiąć z boku czytnika. W wersji premium będzie dodatkowa gumki i przycisk skrótu. Niestety czytnik nie będzie wodoodporny. Wyświetlacz Kindle Scribe jest o ponad 3,4 cala większy niż jego najnowszy poprzednik, Kindle Paperwhite. Nowością jest również możliwość modelu 64 GB, gdzie 35 diod LED w jego przednich światłach może pochwalić się najjaśniejszymi ustawieniami. 

Kindle Scribe jest idealny do czytania i pisania, nawet w bezpośrednim świetle słonecznym” – powiedział Amazon. „Duży wyświetlacz zapewnia miejsce na robienie notatek i prowadzenie dziennika, a także ułatwia dostosowanie rozmiaru czcionki i szerokości marginesów w celu zwiększenia komfortu czytania.

„Pisanie na Kindle Scribe przypomina pisanie na papierze. Od naturalnego uchwytu pióra w dłoni, po dźwięk, który słyszysz podczas pisania, powierzchnia Kindle Scribe została stworzona, aby zapewnić jak najlepsze wrażenia z czytania i pisania”.

Gdzie można kupić, zamówić czytnik Kindle Scribe

Czytnik Kindle Scribe można obecnie zamówić na Amazon DE w ramach przedsprzedaży. Będą one wysyłane (także do Polski) od 30. listopada, a jego cena (z uwzględnieniem kosztu przesyłki i różnic w podatkach) zaczyna się od 388,42 euro, czyli niecałego 1900 zł.

E-czytnik Amazona jest reklamowany bardziej jako urządzenie wielofunkcyjne niż tylko urządzenie wyłącznie do czytania plików w wersji elektronicznej. Amazon podkreślił możliwości dostosowywania typów plików, takich jak PDF, które można wysyłać do i z komputera osobistego za pomocą pamięci w chmurze.

Ma również być urządzeniem przyjaznym dla biura, z podstawowym „papierem elektronicznym” do notatek ze spotkań, kompatybilnym z Microsoft Word i automatycznie zapisanymi listami rzeczy do zrobienia. A będąc Kindle, umożliwia użytkownikom dodawanie odręcznych notatek do e-booków. 

Kindle Scribe to najlepszy Kindle, jaki kiedykolwiek zbudowaliśmy, tworząc doświadczenie czytania i pisania, które przypomina prawdziwy papier” – powiedział Kevin Keith z Amazon. 

Jest zainspirowany klientami Kindle, którzy na przestrzeni lat dodali do książek miliardy notatek i wyróżnień, a także idealnie nadaje się do przeglądania i oznaczania dokumentów, zarządzania listą rzeczy do zrobienia lub bazgrania nad wielkim pomysłem”. 

W polskim Amazonie jeszcze nie ma nowego urządzenia, podaję linki do niemieckiego.

Zakup Kindle Scribe na Amazonie z rysikiem podstawowym

Kindle Scribe (16 GB) – 369,99 EUR

Zakup Kindle Scribe na Amazonie z  rysikiem premium

Kindle Scribe (32 GB) – 429 $
Kindle Scribe (64 GB) – 479 $
Kindle Scribe (64 GB) z premium pen – 499 $

Film reklamowy o Kindle Script

Included in the Box Includes wifi-enabled Kindle Scribe, Basic or Premium Pen, USB-C charging cable, 5 replacement tips, tip replacement tool, and built-in rechargeable battery.
Generation Kindle Scribe 1st generation – 2022 release
Battery Life For reading, a single charge lasts up to 12 weeks based on a half hour of reading per day, with wireless off and the light setting at 13. For writing, a single charge lasts up to 3 weeks based on a half hour period of writing per day, with wireless off and the light setting at 13. Battery life will vary and may be reduced based on usage and other factors such as Audible audiobook streaming and annotating content.
Charge Time Fully charges in approximately 7 hours from a computer via USB-C cable; or fully charges in approximately 2.5 hours with a 9W USB-C power adapter.
On-Device Storage 16 GB, 32 GB, or 64 GB


Kindle Scribe is also a notebook and a journal with included templates like lined paper, blank paper, to-do lists, and more. Stop searching through stacks of paper—keep notes organized in folders, and search for notebooks by title to quickly reference later. Get access to your notebooks through the Kindle app sync feature (coming early 2023).

Kindle Scribe enhances the beauty of images, illustrations and graphs on a large, thin, high-resolution display. The Kindle Stores worldwide offer an unmatched library of content with more than 13 million titles. With a Kindle Unlimited subscription, you gain unlimited access to millions of comics, audiobooks, magazine subscriptions, fiction, and newly added top nonfiction books.

You can import personal documents via Send-to-Kindle. You can write directly on-page in PDF documents. You can import and create handwritten sticky notes in Microsoft Word docs and web articles, with adjustable font sizes and layout. You can also create handwritten sticky notes in TXT, PNG, GIF, JPG, RTF, HTM, HTML, GIF, JPEG, BMP and EPUB.

 • Great value – Includes a Kindle Scribe (64 GB) – the first Kindle for reading and writing, with a 10.2” 300 ppi Paperwhite display – Premium Pen, premium leather cover, and power adapter – up to a $540 value.
 • Read and write as naturally as you do on paper – Features the world’s first 10.2” 300 ppi glare-free Paperwhite display and included Premium Pen.
 • Take notes within millions of titles in the Kindle Store – Handwrite thoughts on sticky notes in your favorite book with the included Premium Pen. Notes are automatically organized by book in one place, so you can browse, review, and export them via email.
 • Create notebooks, journals, and lists – Choose from a variety of included templates like lined paper, grid paper, checklists, and more.
 • Review documents and take notes digitally – Use the Kindle app or desktop web browser to import documents. Review and mark up PDF files or create sticky notes in Microsoft Word and other compatible documents. Export documents and notes via email.
 • Read and write comfortably day or night – Whether immersing yourself in a non-fiction book, or reviewing a document, Kindle Scribe has a large, high-resolution display, adjustable warm light, auto-adjusting front light, and larger font sizes for a personalized experience.
 • A world class library, more beautiful than ever – Take notes within millions of books all brought to life on a large, high-resolution display.
 • Read and write longer – A single charge via USB-C powers months of reading and weeks of writing, and the Premium Pen never needs to be charged.

Front light – 35 LEDs

Included in the Box Includes wifi-enabled Kindle Scribe, Basic or Premium Pen, USB-C charging cable, 5 replacement tips, tip replacement tool, and built-in rechargeable battery.
Generation Kindle Scribe 1st generation – 2022 release
Battery Life For reading, a single charge lasts up to 12 weeks based on a half hour of reading per day, with wireless off and the light setting at 13. For writing, a single charge lasts up to 3 weeks based on a half hour period of writing per day, with wireless off and the light setting at 13. Battery life will vary and may be reduced based on usage and other factors such as Audible audiobook streaming and annotating content.
Charge Time Fully charges in approximately 7 hours from a computer via USB-C cable; or fully charges in approximately 2.5 hours with a 9W USB-C power adapter.
On-Device Storage 16 GB, 32 GB, or 64 GB


Kindle Scribe is also a notebook and a journal with included templates like lined paper, blank paper, to-do lists, and more. Stop searching through stacks of paper—keep notes organized in folders, and search for notebooks by title to quickly reference later. Get access to your notebooks through the Kindle app sync feature (coming early 2023).

Kindle Scribe enhances the beauty of images, illustrations and graphs on a large, thin, high-resolution display. The Kindle Stores worldwide offer an unmatched library of content with more than 13 million titles. With a Kindle Unlimited subscription, you gain unlimited access to millions of comics, audiobooks, magazine subscriptions, fiction, and newly added top nonfiction books.

You can import personal documents via Send-to-Kindle. You can write directly on-page in PDF documents. You can import and create handwritten sticky notes in Microsoft Word docs and web articles, with adjustable font sizes and layout. You can also create handwritten sticky notes in TXT, PNG, GIF, JPG, RTF, HTM, HTML, GIF, JPEG, BMP and EPUB.

 • Great value – Includes a Kindle Scribe (64 GB) – the first Kindle for reading and writing, with a 10.2” 300 ppi Paperwhite display – Premium Pen, premium leather cover, and power adapter – up to a $540 value.
 • Read and write as naturally as you do on paper – Features the world’s first 10.2” 300 ppi glare-free Paperwhite display and included Premium Pen.
 • Take notes within millions of titles in the Kindle Store – Handwrite thoughts on sticky notes in your favorite book with the included Premium Pen. Notes are automatically organized by book in one place, so you can browse, review, and export them via email.
 • Create notebooks, journals, and lists – Choose from a variety of included templates like lined paper, grid paper, checklists, and more.
 • Review documents and take notes digitally – Use the Kindle app or desktop web browser to import documents. Review and mark up PDF files or create sticky notes in Microsoft Word and other compatible documents. Export documents and notes via email.
 • Read and write comfortably day or night – Whether immersing yourself in a non-fiction book, or reviewing a document, Kindle Scribe has a large, high-resolution display, adjustable warm light, auto-adjusting front light, and larger font sizes for a personalized experience.
 • A world class library, more beautiful than ever – Take notes within millions of books all brought to life on a large, high-resolution display.
 • Read and write longer – A single charge via USB-C powers months of reading and weeks of writing, and the Premium Pen never needs to be charged.

Front light – 35 LEDs

Included in the Box Includes wifi-enabled Kindle Scribe, Basic or Premium Pen, USB-C charging cable, 5 replacement tips, tip replacement tool, and built-in rechargeable battery.
Generation Kindle Scribe 1st generation – 2022 release
Battery Life For reading, a single charge lasts up to 12 weeks based on a half hour of reading per day, with wireless off and the light setting at 13. For writing, a single charge lasts up to 3 weeks based on a half hour period of writing per day, with wireless off and the light setting at 13. Battery life will vary and may be reduced based on usage and other factors such as Audible audiobook streaming and annotating content.
Charge Time Fully charges in approximately 7 hours from a computer via USB-C cable; or fully charges in approximately 2.5 hours with a 9W USB-C power adapter.
On-Device Storage 16 GB, 32 GB, or 64 GB