28 lutego 2024
SEO pozycjonowanie
kultura

Atrakcje turystyczne Warszawy

Atrakcje Warszawy

Warszawa, stolica Polski, jest miastem pełnym zabytków, muzeów i miejsc, które warto odwiedzić. Poniżej przedstawiam kilka z nich. Pozycjonowanie strony internetowej w Warszawie

Muzeum Wojska Polskiego

Muzeum Wojska Polskiego, znajdujące się przy Alejach Jerozolimskich 3, to miejsce, które każdy miłośnik historii powinien odwiedzić. Muzeum jest otwarte od środy do niedzieli w godzinach 10:00 – 16:00.

Muzeum Łazienki Królewskie

Muzeum Łazienki Królewskie, położone przy ul. Agrykola 1, to jeden z najpiękniejszych zabytków Warszawy. Można je zwiedzać codziennie od 6:00 do 20:00.

Pałac Kultury i Nauki

Pałac Kultury i Nauki to ikona Warszawy. Znajduje się w centrum miasta i oferuje niesamowity widok na miasto z tarasu widokowego. Często prowadzone są tu kursy i szkolenia, wystawy, targi książki i inne imprezy. Serwetki z makramy.

Stare Miasto

Stare Miasto w Warszawie to miejsce, które każdy turysta powinien odwiedzić. Znajdują się tu liczne zabytki, takie jak Zamek Królewski, Kolumna Zygmunta czy Katedra św. Jana.

Muzeum Powstania Warszawskiego

Muzeum Powstania Warszawskiego to miejsce, które przypomina o heroicznej walce mieszkańców Warszawy w czasie II wojny światowej.

POLIN Muzeum Historii Żydów Polskich

POLIN to muzeum, które opowiada o tysiącletniej historii Żydów w Polsce.

Wystawa “1000 lat historii Żydów polskich”. Zapraszamy na wędrówkę przez tysiąc lat historii Żydów polskich. Po drodze czekają na Ciebie opowieści o królach, wynalazcach, myślicielach i przemysłowcach. O żydowskich świętach, obyczajach, religii i kulturze. O miłości, przyjaźni, poświęceniu i walce. O życiu znanym z kronik i gazet. I o tym znanym z ulicy w żydowskich dzielnicach.

Godziny otwarcia:

poniedziałek | środa | czwartek | piątek | niedziela:
muzeum czynne: 10:00–18:00,
ostatnie wejście na wystawę czasową: 17:30,
ostatnie wejście na wystawę stałą: 16:00,
w CZWARTKI wstęp na wystawy jest BEZPŁATNY.

sobota:
muzeum czynne: 10:00–20:00,
ostatnie wejście na wystawę czasową: 19:30,
ostatnie wejście na wystawę stałą: 18:00.

wtorek – muzeum nieczynne dla zwiedzających.

Zmiana godzin otwarcia od 8 kwietnia: Od 8 kwietnia do 14 czerwca muzeum będzie czynne od godz. 9.00. Dotyczy to wszystkich dni tygodnia od poniedziałku do piątku (poza wtorkami, kiedy muzeum jest zamknięte).

W weekendy godziny otwarcia muzeum pozostają bez zmian.

Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN
ul. Mordechaja Anielewicza 6
00-157 Warszawa

Informacja dla zwiedzających indywidualnych: 22 471 03 01, rezerwacje@polin.pl, czynna: poniedziałek-piątek 10:00–17:00

Ceny biletów wstępu do Muzeum Polin:

Bilet normalny Polin – 45,00 zł
Bilet ulgowy Polin – 35,00 zł
Bilet ulgowy dla seniora Polin – 35,00 zł
Muzeum za złotówkę Polin – 1,00 zł
Bilet rodzinny (główny) Polin – 95,00 zł
Bilet rodzinny (uzupełniający) Polin – 0,00 zł
Bilet dla asystenta osoby z niepełnosprawnością Polin – 0,00 zł

Centrum Nauki Kopernik

Centrum Nauki Kopernik to miejsce, które zachwyci każdego, kto jest ciekawy świata. To interaktywne muzeum, w którym można przeprowadzać eksperymenty i dowiadywać się więcej o świecie nauki.

Zamek Królewski

Zamek Królewski to jeden z najważniejszych zabytków Warszawy. To tutaj odbywały się najważniejsze wydarzenia w historii Polski.

Rynek Starego Miasta

Rynek Starego Miasta to serce warszawskiej starówki. Otoczony jest pięknymi kamieniczkami, a w jego centrum znajduje się pomnik Syrenki Warszawskiej.

Nowy Świat

Nowy Świat to jedna z najbardziej reprezentacyjnych ulic Warszawy. Znajdują się tu liczne restauracje, kawiarnie i sklepy.

Jeśli planujesz odwiedzić te miejsca, warto rozważyć zakup Warszawskiego Passu, który daje darmowy wstęp do wielu atrakcji i pozwala zaoszczędzić do 400 PLN na biletach. Można go zamówić online lub kupić w punktach Informacji Turystycznej Warszawy za jedyne 149 PLN.

Możesz znaleźć więcej informacji o atrakcjach turystycznych w Warszawie na następujących stronach:

 1. Touropia.com: strona zawiera listę 10 najważniejszych atrakcji turystycznych w Warszawie, wraz z mapą.
 2. Tripadvisor.com: na tej stronie znajdziesz recenzje turystów i zdjęcia atrakcji turystycznych w Warszawie.
 3. AtlasObscura.com: strona zawiera listę 41 ukrytych atrakcji, ciekawych miejsc i niezwykłych rzeczy do zrobienia w Warszawie.

Pamiętaj, że godziny otwarcia, ceny biletów i dostępność atrakcji mogą się różnić, dlatego zawsze warto sprawdzić najnowsze informacje na stronie internetowej atrakcji lub zadzwonić do niej przed wizytą. Miłego zwiedzania! 😊

Najlepsze restauracje w Warszawie – top 10 restauracji

Oto kilka z najlepszych restauracji w Warszawie, które warto odwiedzić:

 1. Enoteka Warszawska – Adres: Rynek Nowego Miasta 13/15, 00-229 Warszawa. Restauracja oferująca zdrowe dania kuchni polskiej.
 2. InAzia – Restauracja serwująca dania kuchni azjatyckiej, tajskiej i szanghajskiej.
 3. Reina Steakhouse & Seafood – ul. Jasna 10, 00-013 Warszawa. Restauracja specjalizująca się w stekach, owocach morza, kuchni śródziemnomorskiej i europejskiej.
 4. Akademia Restaurant – ul. Różana 2, 02-548 Warszawa. Restauracja oferująca dania kuchni polskiej, międzynarodowej i europejskiej. Restauracja oferuje opcje wegańskie.
 5. Nolita Restaurant – ul. Wilcza 46, 00-679 Warszawa. Restauracja serwująca dania kuchni międzynarodowej, europejskiej i środkowoeuropejskiej. Restauracja oferuje opcje wegańskie.
 6. Romantyczna Restauracja – Restauracja znajdująca się na Rynku Starego Miasta 18, oferująca dania kuchni polskiej, europejskiej, zdrowej i środkowoeuropejskiej.
 7. Hard Rock Cafe – Amerykańska restauracja grillowa i gastropub.
 8. Butchery and Wine – Restauracja grillowa.
 9. Thai Thai – Restauracja serwująca dania kuchni międzynarodowej, azjatyckiej i tajskiej.
 10. Rozbrat 20 – Restauracja serwująca dania kuchni współczesnej.

Pamiętaj, że ceny, godziny otwarcia i dostępność miejsc mogą się różnić, dlatego zawsze warto sprawdzić najnowsze informacje na stronie internetowej restauracji lub zadzwonić do niej przed wizytą. Smacznego! 😊 Zawsze zalecam kontakt z restauracją przed wizytą, aby upewnić się, że mogą zaspokoić Twoje potrzeby dietetyczne.

Leave feedback about this