19 kwietnia 2024
SEO pozycjonowanie
Kraków

Juwenalia Krakowskie 2023 – koncerty, terminy, artyści

Juwenalia Krakowskie to jedna z największych imprez muzycznych w stolicy Małopolski. W 2023 odbędą się w dniach 16 – 21.05. Na 4 strefach rozrzuconych po Krakowie studenci będą mieli okazję usłyszeć swoich ulubionych artystów na żywo, rywalizować podczas różnych konkurencji sportowych, czy też zintegrować się ze znajomymi. Strefa Plaża to jeden z punktów na mapie, w którym będą odbywać się koncerty oraz inne aktywności. Strefa znajduje się na terenie Miasteczka Studenckiego AGH.

Juwenalia Krakowskie artyści

Bracia Figo Fagot – polski duet grający muzykę alternatywne disco polo. Zespół powstał we wrześniu 2010 roku na potrzeby serialu Kaliber 200 Volt. W skład wchodzą „Figo”, czyli Piotr Połać oraz „Fagot”, czyli Bartosz Walaszek. Wydali kilka płyt, a ich kawałki na YouTube mają nawet po kilka milionów wyświetleń. Mimo że posiadają tysiące fanów, to dla wielu osób fenomen tego duetu jest nadal niezrozumiany i niedoceniany.

Lady Pank – kultowy zespół, który zagra na naszej scenie podczas Juwenaliów Krakowskich. Jest to jedna z najpopularniejszych grup w historii polskiego rocka. Od początku swojego istnienia, czyli od roku 1981, przyciąga do swojej muzyki szerokie grono odbiorców. Teksty ich piosenek, takich jak „Mała Lady Punk”, „Kryzysowa narzeczona”, „Mniej niż zero”, „Zawsze tam, gdzie ty”, stały się hitami, które nigdy się nie starzeją. Zespół wydał ponad 20 albumów i zagrał tysiące koncertów, a ich występy na żywo wciąż zachwycają fanów.

Nocny Kochanek – zespół znany z dystansu do samych siebie oraz swojego heavy metalowego wizerunku. W 2015 roku ukazała się pierwsza płyta grupy o tajemniczym tytule „Hewi Metal”. Dzięki wydanej w styczniu 2017 roku drugiej płyty „Zdrajcy Metalu” kariera Nocnego Kochanka nabrała tempa. Przez kilka lat grania zespół grał na największych scenach klubowych i festiwalowych w Polsce. Nocny Kochanek poprzez wykorzystanie humoru, dystansu do rzeczywistości, pastiszu oraz zabawy językowej kreuje obraz polskiej subkultury metalowej.

Kizo – polski raper i twórca tekstów, a także pierwszy znany artysta podczas tegorocznych Juwenaliów. Na scenie zabłysnął już w 2009 roku, a swój pierwszy album wydał w 2018 roku. Następnie rokrocznie wydawał kolejne albumy. Łącznie ma ich już 7, z czego 4 z nich uzyskały status platynowych płyt. Jego hit „Disney” wybrzmiewał w radio, w klubach i na ulicach. Personalnie związany jest z wytwórnią chillwagon, pod której patronatem wydał ostatnie 3 płyty.

Euro Super Days w RTV EURO AGD

Promocje świąteczne!

Szczegóły promocji- kliknij

Skytech został stworzony z inicjatywy dwóch braci – Mateusza i Juliana Dziewulskich, który aktualnie jest już prowadzony tylko przez jednego z nich. Ich muzyka na początku opierała się głównie na gatunku trance, natomiast aktualnie łączą go z mocniejszymi brzmieniami muzyki elektronicznej. Niewiele osób wie o współpracy, jaką mają z holenderskim producentem – R3HABem. Jeden z wyników tego połączenia stał się najpopularniejszym utworem 2015 roku – chodzi tutaj oczywiście o Tiger. Skytech posiada na swoim koncie jeszcze wiele innych interesujących współprac oraz bardzo otwarcie podchodzi do kolejnych.

TRIBBS, a w zasadzie Mikołaj Trybulec to aktualnie jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich producentów. Tribbs odświeża klasyki polskiej muzyki i prezentuje je w nowej, odświeżonej odsłonie. Jego wersja przeboju Krzysztofa Krawczyka – Ostatni raz zatańczysz ze mną – ma w tej chwili na YouTube 23 miliony wyświetleń. Inne kultowe kawałki, które przerobił Tribbs to Bal wszystkich świętych Budki Suflera i Dzieci Wybiegły Elektrycznych Gitar. Tribbs jest też współautorem utworów dla Olivera Heldensa, zwycięzcy Eurowizji 2019 Duncana Laurence’a oraz propozycji na konkurs (Czechy 2019, Hiszpania 2020, Austria 2021).

Si Us Plau to duet, który swoimi DJ-owskimi umiejętnościami zadowolił już nie jedną publikę muzyki elektronicznej. Zaczęli działać muzycznie od 2021 roku wybijając się na utworze Breakin Out, który w kilka miesięcy przebił barierę miliona odtworzeń na Spotify. Specjalizują się także w remixach radiowych przebojów takich artystów, jak Karolina Stanisławczyk, czy Foothills, osiągając większą popularność niż oryginalne utwory.

Ralph Kaminski to artysta, który z pewnością wyróżnia się swoją autentycznością zarówno w postaci swojej twórczości, jak i wizerunku wizualnego. Jego muzyka to pogranicze popu alternatywnego połączonego z kameralistyką. Utwór z 2022 roku ,,Bal u Rafała” całkowicie zawładnął mediami i do dzisiaj w nich króluje. W ramach współpracy z siecią fast foodów Mcdonald’s dorobił się również swojego autorskiego zestawu Spicy Veggie Burger.

Piotr Zioła to polski artysta, który tworzy swoje utwory głównie w klimacie rockowym. Zaraz przed jego przerwą od świata muzycznego, odebrał Fryderyka za fonograficzny debiut roku, przy okazji będąc jeszcze nominowanym do nagrody za popowy album roku. Pojawiał się na wielu festiwalach, takich jak Open’er Festival, Warsaw Music Week czy Europejskich Targach Muzycznych. W zeszłym roku powrócił do świata muzyki wypuszczając singiel ,,Błysk”, który pomimo nieobecności zyskał na popularności.

Myslovitz to polski zespół rockowy, który powstał w 1992 roku w Mysłowicach. Zyskał dużą popularność na polskiej scenie muzycznej i jest uznawany za jedną z najważniejszych grup ostatnich 30 lat. W ciągu swojej kariery grupa wydała 10 albumów, które sprzedały się w nakładzie ponad pół miliona egzemplarzy. Wśród największych przebojów Myslovitz można wymienić takie utwory jak: „Długość dźwięku samotności”, „Dla Ciebie”, „My”, „Chłopcy”, „Scenariusz dla moich sąsiadów”, „Peggy Brown” czy „Z twarzą Marilyn Monroe”. Wszystkie te piosenki stały się stałymi elementami playlist w wielu polskich stacjach radiowych.

PlanBe, a właściwie Bartosz Krupa to polski raper oraz autor tekstów. Współpracował m.in. z takimi wykonawcami jak raperzy Quebonafide, ReTo, Bedoes, Kali, Major SPZ oraz wokalistami Smolasty i Sztos. 15 września 2017 roku premierę miał jego debiutancki album pt. Insomnia. Płyta dotarła do 4. miejsca Polskiej listy przebojów – OLiS oraz do sierpnia 2018 sprzedała się w ponad 15 000 egzemplarzy, tym samym zdobywając status złotej płyty.

VHS to młody raper, który wielkimi krokami wkracza na polski rynek muzyczny. Na Spotify ma ponad pół miliona słuchaczy miesięcznie i jest współtwórcą jednego z przebojów 2022 roku pt. “Pakuję Walizę” (ponad 23 mln na Spotify oraz ponad 20 mln na YouTube). Na swoim koncie ma również hitowy numer z Wac Toją “Karmel”, który długo utrzymywał się na liście RAP 20 radia Eska oraz TikTokowy viral pt. “Czarne czy Czerwone” z EVem. VHS zagra swój koncert z tajemniczo zamaskowanym producentem muzycznym i DJem – Majkim.

Majki zdobył swoją popularność na tworzeniu klubowych remiksów polskiego hip hopu. Na swoim kanale w serwisie YouTube zgromadził ponad 130 tys. subskrypcji oraz przebił barierę ponad 140 mln wyświetleń kanału. Jego remiksy zna cała Polska i były grane na największych wydarzeniach w kraju. Szykujcie się na szalony i energiczny koncert VHSa i Majkiego!

Juwenalia Krakowskie: Strefa Plaża

Juwenalia Krakowskie to jedna z największych imprez muzycznych w stolicy Małopolski. W 2023 odbędą się w dniach 16 – 21.05.
Na 4 strefach rozrzuconych po Krakowie studenci będą mieli okazję usłyszeć swoich ulubionych artystów na żywo, rywalizować podczas różnych konkurencji sportowych, czy też zintegrować się ze znajomymi.
Strefa Plaża to jeden z punktów na mapie, w którym będą odbywać się koncerty oraz inne aktywności. Strefa znajduje się na terenie Miasteczka Studenckiego AGH.

Koncerty na Juwenaliach 2023 w Krakowie:

17 Maj
17.05: STREFA PLAŻA – JuweŚroda – KIZO | TRIBBS | PlanBe | x
Środa, 17 maja 2023
Strefa Plaża AGH, Kraków
Bilety od 60 PLN

18 Maj
18.05: STREFA PLAŻA – JuweCzwartek – Zalewski | Ralph Kaminski | Piotr Zioła
Czwartek, 18 maja 2023
Strefa Plaża AGH, Kraków
Bilety od 60 PLN

19 Maj
19.05: STREFA PLAŻA – JuwePiątek – Bracia Figo Fagot | Guzior | Skytech & SI US PLAU | VHS i Majki
Piątek, 19 maja 2023
Strefa Plaża AGH, Kraków
Bilety od 60 PLN

20 Maj
20.05: STREFA PLAŻA – JuweSobota – Lady Pank | Nocny Kochanek | Myslovitz
Sobota, 20 maja 2023
Strefa Plaża AGH, Kraków
Bilety od 60 PLN

17 – 20 maja 2023 – STREFA PLAŻA

Śledź nas na Facebooku – https://www.facebook.com/JuwenaliaKrakowskie
Instagramie – https://www.instagram.com/juwenaliakrakowskie/
oraz na stronie internetowej – http://www.juwenalia.krakow.pl

Dzień 1 – 17 maja – środa
Godzina startu: 18:00
otwarcie bram: 17:00
STREFA PLAŻA – JuweŚroda – KIZO | TRIBBS | PlanBe | x

Dzień 2 – 18 maja – czwartek
Godzina startu: 18:30
otwarcie bram 17:00
STREFA PLAŻA – JuweCzwartek – Zalewski | Ralph Kaminski | Piotr Zioła

Dzień 3 – 19 maja – piątek
Godzina startu: 18:30
otwarcie bram 17:00
STREFA PLAŻA – JuwePiątek – Bracia Figo Fagot | Guzior | Skytech & SI US PLAU | VHS i Majki

Dzień 4 – 20 maja – sobota
Godzina startu: 18:00
otwarcie bram 17:00
STREFA PLAŻA – JuweSobota – Lady Pank | Nocny Kochanek | Myslovitz

Juwenalia Kraków 2023

Leave feedback about this