20 kwietnia 2024
SEO pozycjonowanie
Kraków

Kina w Krakowie

Do historii przeszedł fotoplastykon, który niegdyś znajdował się przy ul. Szczepańskiej, podobnie jak niektóre kina: „Uciecha”, „Wanda” czy „Warszawa”. Mimo, że powstały w ostatnich latach wielkie kompleksy kin o wielu salach projekcyjnych jak Cinema City, Multikino, a także IMAX z salą, gdzie można obejrzeć filmy z obrazami w trzech wymiarach – mniejsze, kameralne sale kinowe nadal cieszą się popularnością widzów.

Programy małych kin adresowane są do koneserów sztuki filmowej. Ich ideą jest prezentacja dzieł dobrych, ciekawych, często odważnych i kontrowersyjnych, przybliżanie klasyki filmowej, ale także produkcji niezależnych i awangardowych. Przy niektórych działają kluby dyskusyjne.

KINEMATOGRAF W KLUBIE POD JASZCZURAMI
Rynek Główny 8
www.podjaszczurami.pl
Ostatnie takie kino. Specjalność: miejsca leżące. Projektor Zeiss Jena rocznik 1951. Prezentuje filmy artystyczne, rzadko proponowaną przez inne kina klasykę, znakomitych twórców. W ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego można obejrzeć filmy, których nie ma już w zasobach dystrybutorów.

KLUB SZTUKI FILMOWEJ MIKRO & MIKROFFALA
ul. Lea 5
www.kinomikro.pl
Znane z wieloletniej działalności jest miejscem kochanym i odwiedzanym przez wielu krakowian. Zachowało oryginalny, studyjny charakter, którego cechą jest wysoki poziom artystyczny i ambitny repertuar.
Imprezy cykliczne to: dobranocka filmowa, portret reżysera i wakacyjne podróże filmowe.

DKF „ROTUNDA”
ul. Oleandry 1
www.rotunda.pl
Dyskusyjny Klub Filmowy „Rotunda” ma opinię jednego z najaktywniejszych w Polsce. Organizuje różnorodne przeglądy filmowe. Są wśród nich zarówno imprezy popularne, jak i odnoszące nie mniejsze sukcesy sesje ambitnego kina.

KINO POD BARANAMI
Rynek Główny 27
www.kinopodbaranami.pl
Mieści się w zabytkowym Pałacu Pod Baranami, przy Rynku Głównym, a więc w samym sercu Krakowa. To swoisty art-house, miejsce, w którym nie ma zapachu popkornu, za to są dobre filmy. Kino Pod Baranami jest także miejscem uroczystych premier filmowych i spotkań z twórcami.
Do regularnych wydarzeń należą przeglądy filmowe, nocne maratony, a w grudniu odbywa się Festiwal Filmu Niemego.

Euro Super Days w RTV EURO AGD

Promocje świąteczne!

Szczegóły promocji- kliknij

KINO STUDYJNE SFINKS
os. Górali 5 (Nowa Huta)
www.kinosfinks.pl
Oprócz pokazów filmowych odbywają się w nim spotkania Dyskusyjnego Klubu Filmowego „Kropka”. Ciekawą inicjatywą jest Nowohucka Kronika Filmowa, wyświetlana przed każdym seansem (nawiązuje do tradycji wyświetlanej przez lata Polskiej Kroniki Filmowej). W kinie odbywają się także cyklicznie imprezy, np: Film Niemy z Muzyką na Żywo.

KRAKOWSKIE CENTRUM FILMOWE ARS
ul. św. Jana 6
www.ars.pl
Jedno z najstarszych „zasłużonych” kin w Krakowie. Organizowane są spotkania z aktorami, przeglądy filmowe, Akademia Filmowa Sztuki, a także Tajemniczy
Pokaz Specjalny: nie wiadomo, jaki film zostanie wyświetlony, ale z całą pewnością będzie wart obejrzenia.

KINO PARADOX
ul. Krowoderska 8
www.cmjordan.krakow.pl/kino
Kino i Pracownia Edukacji Filmowej mieści się w strukturach Centrum Młodzieży im. dr. H. Jordana. Cykle: Kino Lektur Szkolnych, Dyskusyjny Klub Filmowy, Kino popołudniowe.

KINO WRZOS
ul. Zamojskiego 50
Oprócz repertuaru otwartego, kino organizuje przeglądy filmowe, seminaria, sesje, festiwale, projekcje edukacyjne dla szkół i dla najmłodszych widzów. Kino jest siedzibą Dyskusyjnego Klubu Filmowego „Klatka” oraz Podgórskiego Teatru Lalki i Aktora „Parawan”.

Najważniejsza impreza w roku:
Ogólnopolski Festiwal Autorskich Filmów Animowanych „Ofafa”.

KINO PASAŻ
Rynek Główny 9
Prezentuje urozmaicony repertuar z przewagą filmów europejskich, filmy niezależne oraz pozycje schodzące już z ekranów kin, powtórki filmów dawno niewyświetlanych, a także ostatnie hity kinowe.