13 lipca 2024
SEO pozycjonowanie
Usługi

Polimeryzacja, akrylowanie podłóg

Polimeryzacja / akrylowanie podłóg

Usługa akrylowania podłóg inaczej zwana polimeryzacją jest niezbędna do utrzymania podłóg w należytej czystości. Polimery kładzie się na podłogi wykonane z: PCV, linoleum, marmoleum, Tarkett. Tego tupu podłoża najczęściej spotykane są w: szkołach, przedszkolach, przychodniach czy szpitalach.

Podłoga wykonana z wykładzin PCV czy linoleum powinna zostać poddana polimeryzacji czy akrylowaniu od razu po montażu, aby zabezpieczyć ją przed wnikaniem zabrudzeń. Większość wykonawców pomija jednak tę ważną czynność, ze względu na chęć obniżenia kosztów, co znacząco wpływa na obniżenie żywotności podłogi. Dzięki odpowiedniemu zabezpieczeniu podłoga PCV będzie służyć dużo dłużej, ponieważ brud i rysy nie powstają bezpośrednio na podłodze, ale na warstwie ochronnej (polimerze), pozostawiając samą posadzkę w nienaruszonym stanie. Polimeryzacja podłóg PCV znacznie ułatwia również późniejsze sprzątanie i utrzymanie w czystości. Polimerowa warstwa zabezpieczająca tworzy efekt „mokrej podłogi” – przez cały okres trwałości nadaje podłodze wysoki połysk, będąc jednocześnie warstwą antypoślizgową. Trwałość powłoki polimerowej wynosi od 6 do 12 miesięcy w zależności od intensywności użycia.

Regularnie akrylowana podłoga praktycznie nie podlega zużyciu. Warstwa polimeru zabezpiecza i nie dopuszcza do porysowania czy uszkodzenia samej podłogi. Wygląd podłogi po polimeryzacji nie zostawia wątpliwości, że lśni ona nienaganną czystością. Powłoka akrylowa ma także właściwości antypoślizgowe. Zabezpiecza użytkowników przed niebezpiecznymi wypadkami. Najważniejszą cechą polimeru jest łatwość w utrzymaniu podłogi w czystości. Izolująca warstwa zabezpiecza podłogę przed działaniem wody i wnikaniem w nią brudu. Po wykonaniu usługi do czyszczenia wystarczy mop i woda z niewielką ilością delikatnego detergentu.

Może być zabezpieczenie powierzchni polimerem błyszczącym jak i matowym, lub też zabezpieczania rozpraszające ładunki elektrostatyczne, co jest niezbędne w serwerowniach czy salach operacyjnych. Każda posadzka jest gruntownie doczyszczana przed położeniem warstwy ochronnej i usuwane są z niej wcześniej nagromadzone warstwy ochronne.

Powłoka polimerowa chroni wykładziny podłogowe przed uszkodzeniami mechanicznymi i nadaje estetyczny wygląd.

Jej atutami są:

  • łatwiejsze i efektywniejsze  codzienne utrzymanie czystości podłogi
  • wydłużenie właściwości użytkowych
  • dłuższe zachowanie walorów estetycznych

Polimeryzacji podłóg – etapy:

  • doczyszczanie mechaniczne oraz miejscowe ręczne, które ma na celu usunięcie starej warstwy polimerowej oraz zabrudzeń,
  • dokładne oczyszczenie podłogi za pomocą odkurzacza
  • szorowanie mechaniczne powierzchni podłogi z użyciem odpowiedniego środka, w celu usunięcia pozostałości starej warstwy polimeru
  • przemycie podłogi wodą w celu neutralizacji odczynu pH
  • nałożenie nowej warstwy polimerów, w zależności od potrzeb 1-3 warstwy – polimeryzacja / akrylowanie, czyli nakładanie powłok środka konserwującego tzw. polimeru / akrylu
  • utwardzenie polimeru wysokoobrotową polerką. Celem tego zabiegu jest utrwalenie termiczne nałożonych wcześniej warstw polimeru – jest to dodatkowa usługa.

Otrzymana w ten sposób warstwa polimerowa nadaje walory estetyczne  i chroni przed uszkodzeniami podczas normalnego użytkowania.

Polimeryzacja posadzek i podłóg

Polimeryzacja zwana również arylowaniem podłóg to nic innego jak utrzymywanie w czystości posadzek z materiałów jak PCV, linoleum, marmoleum, tarkett.

administrator
Pozycjoner SEO, webmaster - projektowanie stron i sklepów internetowych, Wordpress, Prestashop, optymalizacji serwisów internetowych. Prywatnie pasjonat fotografii portretowej, muzyki, filmu, marketingu internetowego, programów graficznych. https://www.seowebmarketing.pl | https://www.instagram.com/seopoland