13 lipca 2024
SEO pozycjonowanie
Wrocław

Labirynt w Parku na Brochowie we Wrocławiu

Labirynt, którzy dziś znajdziecie w parku to grabowy labirynt zrobiony w latach 90-tych XX wieku w ramach projektu rewitalizacji.

Labirynt utworzono w latach 90 podczas rewitalizacji parku. Ma podstawę prostokąta. Choć z zewnątrz wydaje się mały to przejście go wcale nie jest banalnie proste! Nieraz traficie na ślepą uliczkę! Tworzą go metalowe bramki porośnięte roślinnością. W centrum znajduje się wysokie drzewo i kamień. Labirynt jest dość wysoki, ma około 1,7m i niestety ciężko w nim znaleźć dziecko.

Labirynt znajdziecie w Parku Brochowskim w bliskim sąsiedztwie Hotelu Brochów

To najstarszy park we Wrocławiu! Ma powierzchnię 8ha. Jest bardzo zadbany, liczne alejki i mostki budują jego niepowtarzalny klimat. W dalszej części robi się dziki i tajemniczy, pełno w nim kaczek i ptaków. Dzieci mają do dyspozycji plac zabaw a dorośli siłownię na świeżym powietrzu. Na terenie parku znajduje się także polana gdzie można piknikować i aktywnie spędzić czas.

Labirynt jest duży, a graby mają wysokość ponad 2 metrów. Spacer po labiryncie to zabawa z pewną dozą adrenaliny, gdy po dłuższym marszu w tunelu i kolejnym zakręcie człowiek natrafia na ścianę i musi zawracać.

Park Brochowski.
Czynny cały rok.
Wstęp bezpłatny.

Park Brochowski  Wrocław

Park mieści się na Brochowie 😉 Czyli między Jagodnem a Książem Wielkim.
ul.Konduktorska, 52-443 Wrocław

Dojazd:
Samochód: zaparkować można np przy boisku ul. Wiaduktowa (sporo miejsca, nierówna nawierzchnia)
Autobus: 133 (przystanek ROD Mieczyk/Park Brochowski, w zależności od kierunku jazdy)
114, 125 (przystanek Brochów Stacja Kolejowa, ok 10min/850m spacerem do Parku)
Pociągiem: Stacja Wrocław Brochów (ok 15min/1,3km od Parku)

Labirynt sąsiaduje z budynkami dawnego folwarku, w którym obecnie funkcjonuje Hotel Brochów przy ul. Centralnej 32.

administrator
Pozycjoner SEO, webmaster - projektowanie stron i sklepów internetowych, Wordpress, Prestashop, optymalizacji serwisów internetowych. Prywatnie pasjonat fotografii portretowej, muzyki, filmu, marketingu internetowego, programów graficznych. https://www.seowebmarketing.pl | https://www.instagram.com/seopoland

Leave feedback about this