24 czerwca 2024
SEO pozycjonowanie
Zdrowie

Psychoterapia w Krakowie

Psychoterapia to proces leczenia, w którym pacjent i terapeuta pracują razem nad rozwiązaniem problemów emocjonalnych i psychicznych. Podczas psychoterapii terapeuta pomaga pacjentowi w zrozumieniu przyczyn jego problemów oraz w nauce nowych umiejętności, które pomogą mu w radzeniu sobie z trudnościami.

Psychoterapia opiera się na bliskiej relacji między pacjentem a terapeutą, która tworzy bezpieczne i zaufane środowisko do pracy nad trudnościami. Terapeuci stosują różne techniki terapeutyczne, w zależności od potrzeb pacjenta, takie jak rozmowa, ćwiczenia, medytacja, rysowanie czy terapia ruchem.

Psychoterapia indywidualna w Krakowskiej Terapii

Psychoterapia indywidualna pozwala uważnie przyjrzeć się sobie i swoim trudnościom oraz odnaleźć dla nich rozwiązania, w czym pomocna jest wiedza i umiejętności psychoterapeuty.

Celem psychoterapii jest poprawa jakości życia pacjenta poprzez zmniejszenie objawów jego problemów emocjonalnych i psychicznych. Psychoterapia jest skuteczną formą leczenia dla wielu osób, które borykają się z różnymi problemami, takimi jak lęki, depresja, zaburzenia odżywiania, uzależnienia, problemy związane z traumą i wiele innych.

To rodzaj pomocy psychologicznej dla wszystkich którzy:

  • mają potrzebę pracować nad sobą i podnieść jakość swojego życia,
  • przeżywają trudności psychiczne (np. depresję, przewlekły lęk);
  • wypalenie zawodowe, niską samoocenę, osamotnienie;
  • lub dla osób którzy w trakcie spotkań ze specjalistą odkryły, że do do rozwiązania problemu potrzebne jest długofalowe wsparcie.

Psychoterapia indywidualna jest cyklem systematycznych spotkań psychoterapeuty z Pacjentem, odbywających się najczęściej raz w tygodniu, podczas których analizowany i omawiany jest obszar trudności doświadczanych przez Pacjenta, będących źródłem jego dyskomfortu i frustracji. W trakcie spotkań ważne jest zbudowanie pomiędzy dwiema osobami (Pacjentem i terapeutą) relacji opartej na szacunku, zaufaniu, akceptacji i poufności. W psychoterapii indywidualnej kilka pierwszych spotkań (najczęściej 1-3) ma formę konsultacji i poświęconych jest określeniu kierunku pożądanej przez Pacjenta zmiany. Terapeuta pomaga zdiagnozować obszar trudności oraz zaplanować najlepszą formę wsparcia. Na psychoterapię indywidualną Pacjent przychodzi sam, na terapię pary – razem z partnerką/partnerem, na terapię rodzinną wraz ze wszystkimi członkami rodziny.

W Krakowskiej Terapii wszyscy Specjaliści udzielający wsparcia psychologicznego są jednocześnie wykwalifikowanymi, doświadczonymi terapeutami – zatem niezależnie od tego, do kogo umówisz się na wizytę możesz być pewien/a, że otrzymasz kompleksowe wsparcie dopasowane do doświadczanych przez Ciebie trudności.

Nasz zespół tworzą:

  • Paweł Zaporowski – psychoterapeuta i pedagog;
  • Ewelina Gawlik-Libera – psycholog, psychoterapeutka, seksuolog;
  • Iwona Dargiewicz – terapeutka pedagogiczna i pedagog;
  • Anika Świątek – psycholog, psychoterapeutka, filozof.

Krakowska Terapia Specjalistyczne Gabinety Psychoterapii i Rozwoju

ul. Zbrojów 2/3
30-042 Kraków
tel. 888 892 784, 502 460 605

administrator
Pozycjoner SEO, webmaster - projektowanie stron i sklepów internetowych, Wordpress, Prestashop, optymalizacji serwisów internetowych. Prywatnie pasjonat fotografii portretowej, muzyki, filmu, marketingu internetowego, programów graficznych. https://www.seowebmarketing.pl | https://www.instagram.com/seopoland

Leave feedback about this