23 maja 2024
SEO pozycjonowanie
Dieta dr Budwig

Dieta dr Budwig a olej lniany

dieta dr Budwig

Doktor Johanna Budwig.
Urodziła się 30 września 1908 roku a zmarła 19 maja 2003 roku, czyli przeżyła 94 lata na swojej szkodliwej, dla farmacji i oficjalnej medycyny, diecie. Gdyby nie wypadek, jakiemu uległa zimą 2002 roku, być może i dziś jeszcze wygłaszałaby swoje błyskotliwe wykłady.

W polskiej Wikipedii – ani słowa – nie było takiej Pani. W angielskiej troszkę, widać że farmacja czuwa. Podobno była mianowana siedmiokrotnie do Nobla. Ale z oczywistych powodów Nobla nie dostała. Czy ktoś dostał Nobla za odkrycie lekarstwa na raka, które nie dość że grosze kosztuje, to jeszcze go opatentować nie można.
Zwariowała kobita – Nobla za gzik z olejem lnianym? Nie można też ustalić, czy naprawdę była nominowana, ponieważ takie dane ujawnia się 50 lat po fakcie nominacji.

Natomiast ze 100% pewnością możemy powiedzieć że w Niemczech miała wiele spraw sądowych, ale za każdym razem była uniewinniona. A któż te sprawy zakładał? Domyślcie się sami.

Dr Budwig odmawiała kontynuowania leczenia pacjentów, którzy decydowali się na chemio- lub radioterapię w czasie stosowania diety.

Zasady przygotowania diety dr. Budwig.

Zasady stosowania diety dr Budwig.
Twórcą tej diety prozdrowotnej jest dr Johanna Budwig – biochemik z Niemiec. Jej odkrycia (badania nad kwasami tłuszczowymi omega-3 i olejem lnianym) znalazły zastosowanie m.in. w leczeniu takich chorób jak: choroba Alzheimera, nowotwory, miażdżyca, alergia, dermatozy, depresja.

Dieta dr Budwig bazuje na dostarczeniu organizmowi pokarmów bogatych m. in. w tłuszcze z grupy n-3 (tzw. omega-3), węglowodany złożone, błonnik i antyoksydanty.

Podstawowe zasady diety dr Budwig obejmują następujące zagadnienia:

 • Podstawowym tłuszczem w diecie dr Budwig jest olej lniany tłoczony na zimno i nieoczyszczony.
 • Zabronione jest używanie jakichkolwiek rafinowanych bądź uwodornionych tłuszczów (olejów, margaryn, majonezów). Aby osiągnąć skuteczne efekty leczenia, należy
  bezwzględnie wyeliminować z diety produkty smażone, tłusty nabiał, mięsa.
 • Spożywać należy produkty świeże. Potrawy nie powinny być przyrządzane na bazie produktów konserwowanych sztucznie, z dodatkami chemicznymi (np. benzoesan sodu i
  innych sztucznych dodatków do żywności.

Pasta dr Budwig

Olej lniany zjadać należy codziennie w postaci tzw. pasty. Pastę wykonuje się miksując przez 5 minut olej lniany i chudy biały twarożek w proporcjach: 5-6 łyżek oleju na 12,5 dkg sera.
2 łyżki stołowe stosuje w profilaktyce, 2-4 w lekkich schorzeniach, 6 łyżek stołowych w ciężkich przypadkach.

Po przyrządzeniu pastę trzeba przechowywać w lodówce. Można ją doprawiać do smaku na ziołami, solą, czosnkiem, papryką, pieprzem. Dr Johanna Budwig zaleca jeść pastę
rano razem z płatkami zbożowymi, łyżką zmielonego siemienia lnianego i utartym jabłkiem lub samodzielnie.

Dieta dr Budwig

Dla osób chorych wskazane jest zjadanie także zmielonego siemienia lnianego. Dlaczego z białym serem?
Otóż Dr. Budwig odkryła że wielonienasycone kwasy tłuszczowe mogą być w pełni wykorzystane przez nasz organizm jeżeli są połączone z białkami zawierającymi siarkę, których największym źródłem jest właśnie biały ser. I to cały sekret.

Olej lniany

Produkty zalecane w diecie dr Budwig:

 • Ryby morskie (makrela, dorsz, śledź, tuńczyk) do 200 g dziennie.
 • Owoce świeże, w ilości 3 do 4 średniej wielkości porcji dziennie. Owoców nie należy mieszać.
 • Warzywa ze szczególnym uwzględnieniem takich jak brokuły, kapusta, brukselka, marchewka. W przeciwieństwie do owoców warzywa można mieszać.
 • Soki owocowe przynajmniej raz dziennie szklankę. Pomiędzy wypiciem soku z owoców cytrusowych a zjedzeniem pasty powinno upłynąć kilka godzin.
 • Mleczne produkty ukwaszone – jogurty naturalne, kefiry, maślanka, mleko.
 • Zboża w postaci pieczywa z pełnego przemiału i płatków nieoczyszczonych.
 • Drożdże spożywcze (należy je przed spożyciem zagotować),
 • Woda, wskazane jest pić 2 litry wody dziennie (oczyszczonej mechanicznie filtrami, albo butelkowanej źródlanej, ale nie mineralnej). Płyny (woda i soki) najlepiej spożywać przed posiłkiem.

Produkty dozwolone w diecie diecie dr Budwig:

 • Mięso i drób, ale tylko nieprzetworzone, niskotłuszczowe, od zwierząt, którym nie podawano karmy zawierającej hormonów, pestycydów i antybiotyków, w ilościach
  niewielkich i okazjonalnie.
 • W przypadku ciężkich chorób, np. nowotworów, z mięsa i drobiu należy zrezygnować zupełnie,
 • Miód.

Produkty zabronione w diecie dr Budwig:

 • Cukier, sztuczne słodziki, soki z kartoników i butelek,
 • Syntetyczna witamina A (z preparatów witaminowych),
 • Inne tłuszcze poza tłoczonym na zimno olejem lnianym.

Ta strona to tylko podstawowa informacja na temat diety dr. Budwig.

Uwaga:

Osoba korzystająca z diety dr Budwig nie powinna włączać do swojej kuracji syntetycznej amygdaliny, ponieważ zarówno siemię lniane jak i migdały i orzechy stosowane w diecie codziennie, dostarczają choremu dużych ilości związków cyjanogennych i dodatkowa suplementacja mogłaby być niekorzystna dla zdrowia.
Glikozydy cyjanogenne z siemienia lnianego są bowiem odpowiednikami amygdaliny, która jest nitrylozydem cyjanogennym pochodzącym z pestek brzoskwiń. Uwaga ta dotyczy również kuracji witaminą B17 czy pestkami moreli.

Leave feedback about this